Sony, Hogwarts Legacy oynanış videosu yayınladı 

Hogwarts Legacy oynanış videosu yayınlandı ve oyunun 2022 yılında çıkacağı kesinleşti. Hogwarts Legacy’nin 2022’nin sonlarında piyasaya çıkması bekleniyor.

Hogwarts Legacy oynanış videosu yayınlandı. Az önce sona eren State of Play etkinliğinde Hogwarts Legacy’nin “2022 tatil döneminde” piyasaya çıkacağı belirtildi. Bu oyun için net bir çıkış tarihi sunmasa da, 2023 yılına erteleneceği iddia edilen Hogwarts Legacy’nin bu yıl sonunda çıkacağı kesinleşti diyebiliriz.

Hogwarts Legacy oynanış videosu yayınlandı ve çıkış tarihi için zaman aralığı verildi

Hogwarts Legacy, alışıldık Harry Potter zaman diliminde değil, 1800’lü yıllarda geçecek. Bu da alıştığımız Harry Potter evreninden oldukça farklı bir ortam demek oluyor. Ama tabi ki, Hogwarts’ın gizemleri, labirentleri ve tehlikeli yaratıkları yine de keşfe açık olacak.

Kendi yaratacağınız karakteriniz ile 4 Hogwarts binasından (Slytherin, Gryffindor, Hufflepuf veya Ravenclaw) birine yerleştikten sonra derslere katılacak, büyü düellolarına katılacak ve Quidditch oynayabileceksiniz.

Hogwarts Legacy oynanış videosu

Hogwarts’ı keşfetmek oyunun ana odak noktası olacak. Ayrıca sadece Hogwarts değil, okulun çevresi de keşfe açık olacak. Bir dolu troll ve goblin ile mücadele edeceğimiz kesin gibi. Oyunun hikayesinin, bir goblin isyanını bastırmak üzerine olacağı ve bu isyana destek olan gizemli karanlık büyücü Victor Rookwood’un oyunun ana kötüsü olacağı belirtiliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.